Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ad pět otázek pro pana Štvána
Vážený pane Veselý,
klidně Vám odpovím. Nemá to nic společného s demokracií, ale se slušností. Své názory zveřejňuji od počátku devadesátých let a většinou v nich reaguji na rozdíl mezi slibem a konáním politika. Pokud jste stálý čtenář, tak jste jistě zaznamenal, že není dne, aby nám politici neukázali čeho jsou schopni. Četnost mých článků tak ovlivňují oni a má ochota psát. Jiné páky na ÚD nemám. Pište tak často jako já a uvidíte, že za tím nic tajemného není.Doporučují to nakonec i lékaři, jako prevenci proti demenci, neboť se u psaní namáhá mozek. Vás však zajímá něco jiného.
1. Máte dobré informace. Jsem členem ČSSD od konce roku 2006. Neodmítl jsem slušně formulovanou nabídku poslankyně Mertinové, kterou zaujaly mé čtenářské názory. Upřímně řečeno nevím, proč podle Vás členství v jakékoliv straně činí člověka neobyčejným? Nedávám za své jméno příslušnost k ČSSD, neboť si bytostně zakládám na svobodné názorové kritice práce koaličně vedené radnice. Pokud jste pravidelný čtenář mých článků, pak jste zaznamenal, že se vymezuji i proti úletům členů ČSSD. Musím se trošku pousmát, když si představím, že kritika hulvátství primátora je podle Vás politické prohlášení.
2. Dovolím si Vás opravit. ČSSD není Paroubkova, ale je jím v současnosti vedena. Píši to v přímé logice uvažování, že když nejsme Klausův nebo Topolánkův národ, pak ani strany nemohou být jejich předsedů. Pokud by členové chtěli, aby za ně řadový člen kandidoval, pak to zvážím. Ambice bytostně nemám. Po žebříku se leze potichu a nenápadně. Chcete důkaz? Psali snad současné komunální špičky, jako řadoví členové kriticky do novin? Kdyby jste se mne optal na členství v ČSSD třeba za měsíc, tak bych Vám možná musel přiznat, že máte staré informace. Mé padni komu padni se některým funkcionářům notně nelíbí. Ono je to ve stranách, jako se čtenáři ÚD, což je samozřejmě správně. Jinak mám pocit pane Veselý, že uvažujete jako kovaný bolševik.Ten také měl pocit, že když se nějaký člověk vymezuje, že za tím nutně musí stát vyšší zájmy. To je jen malé doplnění k první otázce.
3. Pane Veselý, myslím si, že jste chtěl u čtenářů navodit dojem, že trpím nějakou genetickou abnormalitou. To je mé psaní pro Vás tak nepřijatelné, že se snižujete k trapným narážkám na dědičné zatížení? Jsem ročník 56 a tehdejší společnost nepřipouštěla výrazné sociální rozdíly. Ty nekritizuji ani dnes. Pouze mi není lhostejné, když si někdo z veřejného přilepšuje mimo daňový systém.
4. Já si nemyslím, že všemu rozumím. Proto se nepouštím do zpochybňování přírodních zákonů, Mendělejevovy tabulky, či Pythagorovy věty, ale pouze do nelogických komunálních rozhodnutí. Vy si to konec konců o mě také nemyslíte. Jízlivost z Vašich slov „všemu rozumíte“ a „fenomenální znalosti“ přímo tryská. Jsem vyučený.Jsem zaměstnanec banky. Když s tímto vzdělanostním portfoliem mohu volit, tak s ním snad mohu i psát. I tak nechápu, co má vzdělání a mé zaměstnání společného s mými názory, když například pedagogická aprobace je dostačující k vedení města, potažmo ministerstva zemědělství. Zaráží mne, že setry „Vzdělání“ „Slušnost“ a „Poctivost“ ve Vašich dotazech nezmiňujte.
5. Děkuji za optání pane Veselý. Mám se výborně. Kdyby v neděli Arma porazila Jihlavu, pak bych musel napsat, že se mám neskonale výborně.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář