Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hřejivý výkon v chladném počasí.

14. 1. 2008
Tremmel, Bastila, Angelov, da Silva, Rost, Rangelov, Skela, Ziebig, Mitreski, Cvitanovic, Papadopulos. To je sestava, která nastoupila do prvního poločasu v pátečním podvečerním přípravném zápase s Armou . Až na Papadopuluse to byli hráči, kteří 13.12. 07 porazili Hannover 5:1. Tohle je informace naprosto zásadní, aby si každý uvědomil, že jsme proti těmto hráčům odehráli poločas 1:1 a branku dostali tak zbytečnou, jako je zbytečné plakat nad rozlitým mlékem. Ale pěkně po pořádku.
Na perfektní přírodní trávu , která nekorespondovala s velmi chladným větrem, který panoval v metropoli Lužických Srbů nastoupila Arma v této sestavě.
Novák, Pimpara, Novák T. Džuban, Karlík, Franc, Šmerha, Martykán, Benčík, Mahmutovič, Procházka a od počátku jsme Bundesligový Gottbus zaskočili aktivní hrou, která přinesla pohledné akce, šance a nakonec i branku..
V desáté minutě byl v samostatné akci faulován Martykán. Trestný kop obstaral T.Novák a v následném závaru úspěšně nezakončil Džuban. Ve čtrnácté minutě střílel bez konečného efektu aktivní Benčík. V sedmnácté se ocitl ve výborné pozici Mahmutovič, a i když byl mimořádně aktivní a hýřil sebevědomím, tak se nabídnuté šance lekl. Následný protiútok soupeře byl zastaven faulem a provedeným tresňákem z levé strany z pohledu soupeře. Křížně, prudce po zemi, ale vedle. Snad ze stejného místa si to soupeře zopakoval ve dvacáté minutě, ale tentokrát míč svištěl vysoko nad naší bránou. Ve dvacátépáté minutě krásná akce Martykána s Procházkou brankou neskončila, ale stála za to. Následně rozehrával Gottbus z pravé strany prudkým centrem tr. kop, ale Papadopulos netrefil těsně branku. Ve třicáté minutě nebezpečně hlavičkoval Rangelov, ale Novák mu skvělým zákrokem nedal šanci.Ve třicáté druhé minutě naši šanci zastavilo, dle mého názoru přísné, postavení mimo hru. Ve třicáté deváté minutě vyrazil ze středu hřiště ke zteči Martykán a s jeho překvapivou ránou ze třiceti metrů měl Tremmel co dělat. Ale pak to přišlo. Míč měl Martykán, který přihrál do leva Benčíkovi a ten v prostoru vápna, ale z úhlu, překvapil brankaře prudkou ranou do šibenice na bližší tyč. Moc prostoru tam nebylo, neboť byl Tremmel dobře postavený, ale když to má co to má mít, tak mu nic nezbylo, než si protáhnou záda a poslat míč na půlku k rozehrání. Benčík brankou potvrdil velmi kvalitní výkon. O to víc mrzela vyrovnávací branka, která padla v momentu, když už rozhodčí zřejmě přemýšlel, jakou melodií ukončí poločas. Nedokázali jsme ve vápně odkopnout balon, který se pohodlně dostal k nepochybně překvapenému Angelovovi a ten z blízka udělal radost asi třem stovkám divákům, kteří následně obsadili venkovní výčep a stánek s buřty. Byl to velmi kvalitní poločas a dělo se v něm dost dalších zajímavých věcí, které jsem nepopsal.
Začátek druhého poločasu provázela opravdu krutá zima. Možná jsem v něm už nestačil zapsat vše, neboť jsem měl tak prokřehlé ruce , že kdybych pohladil psa, tak mne Srstka ztrestá za týrání zvířat. Opravdu. Mrazíkova berle byla proti mým rukám přívětivý radiátor.
Energie do druhého poločasu nastoupila hodně pozměněná. Její soupiska obsahovala 37 jmen. Nebudu je až na jednoho vyjmenovávat. Do branky nastoupil dlouhovlasý Tomislav Piplica.
Úvod poločasu nabídl opět aktivní hru Army, ale nešlo nepostřehnout, že bude jen otázkou času, kdy se projeví vliv čerstvých sil. V padesátésedmé minutě měl šanci Mahmutovič. Následně Šmerda, kterému ránu Piplica vyrazil. Po našem rohu došlo k závaru a hraní rukou soupeře. Píšťalka rozhodčího byla jiného názoru, byť ji měl v ruce sudí nejvyšší soutěže. Do samostatné šance se dostal Procházka. Po následném rohu další neproměněná šance Džubana. V sedmdesáté deváté minutě nedal z malého vápna soupeř. Naopak v 86 minutě vystřelil, poměrně neškodně, hráč soupeře a od zad jeho spoluhráče se míč nešťastně odrazil proti pohybu Nováka a Gottbus tak opět dal branku, na kterou se vůbec nenadřel. Hlasatel ji připsal Schuppanovi.Ještě minutu před koncem soupeř prudce vystřelil, ale Novák byl opět na místě. Od poloviny poločasu měl soupeř víc sil a i Arma střídala. Za Procházku šel Brazilec Marcelino. Za France Holly a za T. Nováka T. Urbík. Myslím si, že pro mladé střídající hráče to musel být zážitek. T. Urbík měl pěkný moment, když stačil čistě odkopnout balon hráči, kterého stíhal do vápna a už už se těšil, že vystřelí. Co říci závěrem.
Naše hra stála na perfektně organizované obraně, nasazení a smysluplné kombinaci. Tohle stačilo, abychom smazali papírový výkonnostní rozdíl. Bylo vidět, že se kluci chtějí ukázat a také se ukázali. Za zmínku stojí, že Karlík hrál netypicky beka a stíhal. Vyzdvihovat jednotlivce by bylo opravdu nespravedlivé. Vidět utkání bylo velmi prospěšné. Hrát 10. ledna na kvalitní trávě, proti tak kvalitnímu soupeři se vždy nepodaří a vidět da Silvu s postavou Mohameda Aliho také stálo za to.
Když se teď dívám do mých poznámek, tak si myslím, že přesně tak musely vypadat poznámky Amundsena . Ještě teď se klepu zimou, jen se na ně podívám.
P.S.
Za zmínku stojí pěkný sportovní areál na čtvrtou německou soutěž . Ale o tom někdy jindy. Je sobota 0:58 . Arma do toho.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář