Jdi na obsah Jdi na menu
 


Most- Arma 1:0

24. 1. 2008
FK SIAD MOST a.s. – FK ÚSTÍ NAD LABEM a.s. 1:0

Naše dnešní poslední vystoupení Tipsport ligy lze i přes nepříznivý výsledek hodnotit pozitivně. Hned v úvodu vysvětlím proč si to myslím. I dnes se ukázalo, že mužstvo jako celek nezaostává za ligovými (také jedním bundesligovým) mužstvy v kondici. To nám umožňuje při splnění základních hráčských povinností uspět i herně a dnes jsme to potvrdili. Dokázali jsme držet krok a druhý poločas být lepším mužstvem. Rmoutit nás zatím musí slabší koncovka. Branku nám dal Loos z pokutového kopu. Druhý poločas měl za normálních okolností skončit našim přesvědčivým vítězstvím.
Na hřiště nastoupila Arma v trošku nejednotném spodním oblečení, kterému netleskám, a v této sestavě. Novák R.- Martykán- Valenta-Pimpara-Benčík- Franc-Fousek (K) -Šmrha-Mahmutovič- Hanzlík- Džuban
Nedělal jsem si zápisky, a tak se zaměřím jen na určité jednotlivosti. Po dlouhé době se na trávníku objevil Hanzlík a jeho výkon byl velmi kvalitní. Nasazení jako celku bylo dost dobré, ale nešlo přehlédnout zvlášť příkladné nasazení France. Honza si podle mého soudu drobné vyzvednutí zaslouží, a to nejen za tento zápas. Ukazuje se, že trenéři budou mít milou, ale ne jednoduchou starost kým obsadit finální sestavu. V obranné fázi se nabízí dost alternativ, které budou mít vliv na personální obsazení krajních záložníků. Někteří hráči mohou úspěšně alternovat, a i když se třeba jeví dobře na určitém místě obrany, já bych je třeba raději viděl na kraji záložní řady. Tohle je dobrá situace. Přejme si, aby se nikdo nezranil a ten kdo zraněný je, ať se co nejrychleji do přípravy vrátí, aby se nepřerušil objektivní výkonnostní výběr. Neumím si představit lepší motivaci pro zbytek přípravy. Tahle starost se v neposlední řadě týká i útočné fáze. V první půlce mohl skórovat Mahmutovič, Martykán, Fousek, Benčík. Ve druhém hlavně Procházka a také Benčík a Vondrášek. Ten dost šancí připravil. Oba dva poločasy ukázaly odlišné přednosti jednotlivých hráčů. V žádném případě neukázaly propastné nedostatky. Až si sedne souhra, tak to tam určitě začne padat. Kromě France jsem se vyhnul jednotlivým jménům. Nepřipadá mi fér, a nebylo by to ani konspiračně prozíravé ( souhlasíš Stando?) abych za této situace dával někomu přednost. S potěšením budu sledovat, jak hlasitě si o ni jednotlivci řeknou. V neděli hrajeme v Jablonci , který doplňuje sérii kvalitních soupeřů. Ještě doplním, že se ve druhém poločase na hřišti objevili Novák T.- Vondrášek- Procházka, Holly . U soupeře mne zaujal mladý Mabiala Brandon. Šikovnej hračička s vizáží kytaristy Jimiho Hendrixe. Za Most hraje dost kvalitních fotbalistů, ale zřejmě doplatí na krátkou dobu co spolu budou hrát. Jejich hra je okořeněna etnickým (myslím to dobře) herním stylem. Nemám jediný důvod, abych jim záchranu nepřál.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář