Jdi na obsah Jdi na menu
 


ad:ŘADOU MÝTŮ OPŘEDENÝ ČEZ.

6. 4. 2008
ad:" Řadou mýtů opředený ČEZ".


Elektrárna jako taková za nic nemůže. Je výsledkem technického umu, na který mohou být týmy techniků oprávněně pyšní. Plánované v Užíně nejvíce škodí ti, kteří si myslí, že jí mají hájit. Obhájci z ODS pan Kubata, či Gandalovič, za jejichž vládnutí, jak tvrdí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, město chybovalo v zadávání veřejných zakázek, jsou věrohodní? UHOS přitom pouze potvrdil, co si dlouhodobě šuškají místní vrabci na střeše. Argumenty těchto pánů jsou z mého pohledu pro obhajobu výstavbu elektrárny stejným přínosem, jako případné tvrzení sbormistra Kulínského, že není nic lepšího pro duševní rozvoj dospívajících dívek, než jím řízený letní tábor.
Mluvčí ČEZu L. Kříž neodvedl poctivou práci. Obhajoba doslova vazalské povinnosti majoritního vlastníka vůči minoritním akcionářům je v kontextu nedávno Klausem podepsaného zákona, který není k minoritním akcionářům zrovna nakloněn, z mého pohledu málo věrohodná. Proč by se v Čechách nemohla prodávat výrazně levnější elektřina, když například v Litvě lze koupit určitý typ Škodovky o více jak jednostotisíc korun levněji než v zemi kde se vyrábí? Co na to říkají minoritní akcionáři, že Škoda Auto nedělá všude agresivní cenovou politiku?
Vychloubání, že ČEZ platí vysoké daně je argumentačně stejně infantilní, jako vychloubání rodičů, že se starají o své malé děti. Obojí je povinnost, pane mluvčí! Ano, účetní hodnota ČEZu stoupla, ale z kapes majoritního vlastníka, kterým jsou v přeneseném slova smyslu občané tohoto státu. Oni totiž za předraženou elektřinu platí. Mohl by jste pane Kříži citovat volební program jakékoliv strany, v kterém by slibovala, že po volebním vítězství z vedení ČEZu udělá více jak stonásobné milionáře? Mohl by jste relevantně dokázat, že tuto skutečnost mohli občané volbou ovlivnit? Myslím si, že ne, a tak Vám nemohu věřit argumenty, že ČEZ bude sanovat důchodový systém. Za prvé. ČEZ do toho mluvit nebude a zároveň nechápu, kde se ve Vás bere odvaha předjímat politická rozhodnutí, když peníze, které chybí na důchodových ůčtech z nich někdo také politickým rozhodnutím vyvedl. Občanů a ČEZu se pokud vím neptal. Slibů, které měly chuť hořkého ekonomického pelyňku, si tento národ užil více jak malé množství.
ČEZ není opředen žádnými mýty. Lidé si správně myslí, že to co vlastní by měli i ovlivňovat. Že tomu tak není je v podstatě podvod. Výstavba elektrárny nemůže mít z výše uvedených důvodů u občanů Ústí důvěru, i kdyby ekologická zátěž z ní vycházející měla hodnotu dětského říhnutí. Proč riskovat v zájmu minoritních akcionářů, a to i v pochybnostech, že by elektrárna mohla být( v zaměstnanosti určitě) pro Ústí přínosem? To není plebejská nedůvěra. To je tržní reakce lidí, kteří tohle všechno platí. Nic z toho, kromě zdražování a slibů Kříže, Kubaty, Gandaloviče atd., mít nebudou.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář