Jdi na obsah Jdi na menu
 


ad:Další potíže Krajské zdravotní

11. 3. 2009 
Pokud bych použil "sofistikované" vysvětlení ředitele KZ Eduarda Reichelta, pak i mne zaráží, že kam se člověk podívá, tam se z veřejného "nakupují" jen nejdražší Oktávie. V Ústí n/L erár postaví garsonku v domově důchodců o 20,5 metrech čtverečních za více jak dva miliony korun, za což dokáží stavební firmy pro obezřetného soukromníka postavit poměrně slušný rodinný dům. Betonová rekonstrukce poloviny ochozů Městského stadionu přišla na bezmála 50 miliónů korun. Za jedno místo na nemoderní tribunce tak město zaplatilo dle mých propočtů + - 100 tisíc korun. Jedno místo na stadionu Slavie, který je údajně našim nejmodernějším fotbalovým stánkem, včetně veškerého zázemí a velkorysými komerčními budovami, které jsou součástí tribun, přišlo soukromého investora přibližně na 45 tisíc korun. Pět pater nadzemních a čtyři patra podzemních privátního paláce Zdar na Mírovém náměstí stálo dle internetu 300 milionů korun. Rekonstrukce tělocvičny a jídelny gymnázia v Jateční ulici přijde na více jak polovinu této sumy. Magnetická rezonance Siemens Avanto stála pražskou nemocnici Na Homolce 25 miliónů korun. KZ je ochotná dát za tento přístroj 48 milionů korun. Může se někdo divit, že cenová disproporce padla kontrolním orgánům do očí?
Šéfovi krajské ČSSD a předsedovi představenstva KZ Petru Bendovi tuto situaci nezávidím. V žádném případě však není v prekérní situaci, neboť trestně-právní a politickou odpovědnost by neslo tehdejší politické vedení kraje a KZ . Jsem narozdíl od něho přesvědčený, že na potvrzení podezření by nedoplatili pacienti, neboť ukázání na viníka by nepochybně zastrašilo mnohé šibaly, kteří si myslí, že daňový poplatník EU je tu od toho, aby jim naletěl, dovolím si parafrázovat, na kdejaký Liberecký špek. V konečném důsledku by se začalo s veřejnými penězi lépe nakládat a občan by za své peníze dostal více muziky. Věřím, že slova Petra Bendla: "mým cílem je očistit KZ od podezření" mají pouze ten význam, že kontrolním orgánům předloží veškerou dokumentaci, která tendru předcházela. Nic více, nic míně. Jediným jeho cílem musí být, aby současné projekty důvod ke kontrolám a sankcím nedávaly. Tak zněl předvolební slib.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Volební sliby

(Anonym, 3. 4. 2009 14:11)

Volební sliby ČSSD se v našem kraji poté co uzavřela "koalici" s ODS staly jen cárem papíru. Koneckonců ČSSD slibovala i rozpuštění nebo výrazné zeštíhlení molohu ředitelství KZ. A k novému představenstvu KZ, chovají se ještě hůře než to staré. Vyšetřování podvodů - ale kdepak žijete, teď už jim tunelování KZ taky pěkně sype - proč myslíte že má KZ dluh více než půl miliardy. Protože se přes centrální objednávání prostě nakupuje daleko dráže než dle katalogových cen - ten rozdíl končí v něčích kapsách a Vy můžete hádat v jakých? Už se pánové pěkně podělili, proč by jinak tak podrážděně reagovali na dr.Dernerovou pokud by byli čistí jak list papíru, hmmm. Jo hlt p.Benda je stejný grázl jako ostatní, jen nevím, proč si ho tam společně s TOP TEN ústecké ČSSD držíte - evidentně patří do tepláků a na Bory. Vy jako běžný člen ČSSD máte na sponzorský dar vlastní straně 1 mil. Kč, nebo je to poplatek za zavřené oči i uši...... (pozn. teď už opravdu nevím koho volit ....)