Jdi na obsah Jdi na menu
 


ad:Nepřizpůsobiví občané z Purkyňovy ulice terorizují ostatní obyvatele, radnice si neví rady

7. 8. 2008

 
 
Váš problém pane Václave Rohane, který na vlastní kůži dlouhodobě pociťujete v soužití s nepřizpůsobivými nájemníky ubytovny v Purkyňově ulici na Střekově, umím vnímat jen v širším kontextu. Píšete, že když se obrácíte na orgány , aby Vám zabezpečily důstojný klid, tak se od nich dozvídáte, že Vám pomoci nemohou. Prý je špatná legislativa. Tahle smutná pravda Vás Bohužel nechrání ani před V.I.P. asociály, kteří si myslí, že Vás (nás) mohou oškubat, kdy je jen napadne.
Co jiného si mám myslet o legislativě, která Krajské zdravotní pod vedením René Budjače (ODS) dovoluje připravit pacienty ročně, baj očko, o 210 milionů korun (za 15 roků o více jak tři miliardy), ačkoliv v občanském a v právním slova smyslu nemocnice řízené KZ ti samí občané vlastní? Zisk privátního subjektu může být samozřejmě vyšší, neboť si nepochybně bude diktovat mzdové podmínky takřka v monopolním krajském prostředí, které si tímto rozhodnutím vytvoří.
 Rozdíl mezi společenskou nebezpečností "socek" z ubytovny" a "socek" z Krajské zdravotní vidím pane Rohane zásadní. I když tuším, že vám je košile bližší než kabát, a i když mi Vás je upřímně líto, tak za větší společenské zlo považuji chování lidí z KZ, kteří svůj intelekt používají k rozhodnutím, která ve svém ekonomickém důsledku způsobují, že na řešení každodenních problémů, tedy i Vašich, chybí prostředky.
 Jste pamětník a tak víte, že i vítězně-únorová legislativa, či její cílená absence, umožňovala páchat zla na která si stěžujete dnes , ale i zla, na která dnes poukazuji já. Prostředky vítězů zůstaly z mého občanského pohledu stejné. Pouze se mění okradení a oběti. Nečekejte, že se ve Vašem martýriu něco v brzké době změní. Žádní "Čunkové" a "Langrové" Vám nepomohou vyřešit Váš problém. Pouze Vaší optiku nasměrují tak, aby přes záda nevychovanců z ubytovny nebylo vidět na jejich šejdířské ruce. Zkrátka, aby se vlk nažral a jejich koza, dávající modré mléko, zůstala celá. Jestli Vás uspokojí, že nejste sám ve svém marném rozhořčení, tak si buďte jist, že stejně jako Vy dopadne šéf Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a europoslanec za ČSSD R. Falbr, který na představitele KZ podal trestní oznámení. Vsadím se (jak rád bych prohrál) o klapky na oči a vatu do uší, že se stejně jako Vy od orgánu činných v trestním řízení dozví, že na tento bordel není zákon. Kdyby byl, tak by si policie věděla rady i s problematickou ubytovnou a věznice by ještě víc praskaly ve švech. Možná si kladete určité otázky. Dovolím si na ně odpovědět. Ano pane Rohane, i tohle je ta "vycinkaná" demokracie.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář