Jdi na obsah Jdi na menu
 


ad:Otevřený dopis Františku Štvánovi...

16. 8. 2008Vážený pane Budjači,

 i kdyby jste se rozkrájel, tak mám nezpochybnitelné právo se vyjadřovat k událostem o kterých se dozvím. Má míra oddanosti médiím, není o nic větší, než míra Vaší oddanosti k nim, neboť jak vidno, oba jsme se na ně s důvěrou obrátili. Já jinou možnost ani nevidím. Doby, kdy se čekalo až přijde pocestný a bude vyprávět, jsou nenávratně pryč. Nedokáži vyloučit, že by se časová prodleva takto předávaných informací někomu hodila "do krámu" i dnes. Možná i ve věci pronájmu laboratoří.
Pane Budjači, má "vina" spočívá pouze v tom, že jsem reagoval na čísla, která byla zveřejněna a která jste mohl (měl) hned druhý den zpochybnit. Nestalo se tak, a tak vinu za mediální humbuk hledejte jen a jen u sebe. Vůbec nechápu, proč za mojí reakcí vidíte předvolební boj? Oslovil jsem Vás, jako manažera a ne jako politika. Oslovil Vás občan, ne politik. Zveřejněná čísla byla natolik závažná, že bych na ně reagoval i tehdy, kdyby na obzoru žádné (existuje vůbec taková situace?) volby nebyly. Pokud by jste si můj otevřený dopis přečetl ještě jednou, pak by jste musel dojít k závěru, že jsem Vám poskytl ideální možnost uvést vše na pravou míru. To by jste se však musel zachovat jako rozvážný manažer a ne jako ublížený politik.
 Rozvážný manažer by zveřejnil nezpochybnitelná (auditovaná) čísla, neboť lze předpokládat, že jednotlivá laboratorní pracoviště pracují s účetní uzávěrkou. Místo vysvětlení mne však podezíráte, že jsem uvažoval jako nenormální smrtelník, který se nechal „utáhnout na vařené nudli“ pod tíhou nesmyslných údajů a čísel, které nikdo z odpovědných osob( Bože, kolikrát se od 89 ukázalo, že odpovědní vůbec odpovědní nebyli.) z KZ nikomu neposkytl. A navíc jsem Vás svým dopisem, jak tvrdíte, nepřesvědčil, že jsem skutečné polemiky schopen. Několik vět před tím mi přitom oznamujete :"Bohužel, polemiku na téma způsobu provozování laboratoří s Vámi v mezích tohoto dopisu nepovedu". Proč myslíte, že jsem Vám otevřený dopis psal? No přeci proto, aby jste nepřesná čísla nahradil čísly přesnými. Vaše slova věrohodně dokazují, že jste selhal i jako politik, neboť moudrý politik se v předvolebním kvasu nedopouští tak fatální chyby, aby se soustředil na osobu tázajícího, místo toho, aby vznesené podezření důkazy vyvrátil.Tím jste mi dal možnost použít Vaší větu. Já jsem narozdíl od Vás přesvědčený , že jste to Vy, kdo svým (s odpuštěním) „tancem v porcelánu“ dobře prospívá možná těm, kteří téma laboratoří Krajské zdravotní, a.s. uchopili jasně předvolebně. A dodávám, že Váš politický "um" komunikovat s veřejnosti "JE" (můžete ukázat na někoho konkrétního?) může jen posílit.
 Pane Budjači, pokud jste si na základě mého otevřeného dopisu dovolil vyjádřit veřejně obavu z toho, že mi chybí invence, pak si já na základě Vaší odpovědi dovolím vyjádřit obavu o Váš zdravotní stav a v zájmu Vaší psychoterapie Vám doporučuji navštívit pomoc odborníka. Podle mého názoru se možná nedokážete orientovat (že by dislekcie?) v textu, které jsem Vám veřejně zaslal. Kdyby Vaše případná anamnéza moji starost vylučovala, pak bych i já musel vyslovit obavu z Vaší nedostatečné invence (důvtipu). Zkrátka a dobře. Já psal o koze a Vy o voze.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář