Jdi na obsah Jdi na menu
 


ad:Politici si staví Nové Skorotice.

18. 7. 2008


Dovolím si v této souvislosti vyslovit pár obecných myšlenek. I když si drtivá občanů řekne, "to snad není možné", tak nakonec vidí co vidí. Demokracie má pro určité lidi jedno přitažlivé kouzlo, s kterým její "vynálezce" jistě nepočítal. Mohou si legálně odhlasovat co na první, druhý, ale i třetí pohled "vypadá" jako nelegální. Není to nic nového. Nemám valné encyklopedické znalosti, ale snad se nepletu, když si myslím, že v římském Senátu seděl kůň. Když mohl "hlasovat" kůň, tak proč by většinová vůle zvolených nemohla sloužit úzké skupince zainteresovaných? My jsme si totiž v jistém slova smyslu odhlasovali regulační poplatky, a my jsme si také odhlasovali investice do infrastruktury ústecké Beverly Hils.
Hlasování z hlasujících snímá odpovědnost, neboť prostřednictvím navolených zástupců de facto i de iure hlasujeme my všichni. Vše, co se děje kolem Nových Skorotic, je tak naše vůle, i když to v předvolebním kvasu z úst V.I.P. stavebníků nezaznělo. Zní to blbě, ale je to tak. Volby rozhodují o míře, či nemíře morálky na volebním území.
Trpělivý občan si řekne: "Vše do času. Hodně "šlechty "pohromadě, která si kouká do talíře, nemusí být do budoucna žádný med. Stačí, aby si jeden myslel, že má méně než druhý. Zazpívá a sousedy může z melodických trylků bolet hlava". Jak říkám. Je to neprůstřelné. Je však neprůstřelný i můj nepříjemný pocit z rovné střechy domu ministra Gandaloviče? Působí na mě, jako pěst na oko. Nechápu, jak tento typ střechy mohl být v kopcovité krajině směřující do Krušných hor povolen. Slyšel jsem o stavebnících, kteří málem zešedivěli, než úředníkům s podobou střechy vyhověli.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář