Jdi na obsah Jdi na menu
 


ad:Proti aroganci jsou radnice bezmocné

27. 2. 2009Pana senátora Sušického si dovolím doplnit.Proti aroganci kohokoliv, tedy i radnic, jsou bezmocní i řadoví občané. Pokud bych mu to měl názorně doložit, potom bych se nemohl věnovat reakci na jeho článek.
Nejvíce mne u pana senátora zaujala tato myšlenka."Možná exekuční praxe chomutovské radnice není právně zcela čistá, ale to není vinou radnice, ale nedokonalých zákonů. Proto budu v tom smyslu iniciovat i debatu v Senátu". Budu naprosto upřímný. Neočekával jsem, že zrovna senátor Sušický bude schvalovat aplikaci pořekadla "účel světí prostředky." Zvlášť, když se v současnosti ODS domáhá pregnantního dodržování zákonů ze strany krajských samospráv vedených ČSSD v odpouštění regulačních zdravotnických poplatků. Bylo by pro senátora Sušického omluvou těchto kroků, kdyby ČSSD, stejně jako on, argumentovala tvrzením, že praxe krajů není právně zcela čistá, ale to není vinou krajů, ale nedokonalých zákonů? Možná tomu pan senátor nebude věřit, ale mnoha lidem zákon o regulačních poplatcích také připadá nedokonalý.V tuhle chvíli musím jen doufat, že jeho omluvnou berličku si neosvojí i ostatní přestupci zákonů, kteří by se například mohli bránit tvrzením, že jejich 120 km po městě není právně zcela čisté, ale že za to může nedokonalý zákon,který je zbytečně omezuje.
S panem senátorem souhlasím, že nedokonalá legislativa negativně zasahuje do chodu radnic. Na druhou stranu neoplývám nadšením nad jeho opožděným slibem, že v Senátu na toto téma otevře debatu. Problém s neplatiči čehokoliv se v různých intervalech vynořuje už od počátku devadesátých let minulého století a svědomitý politik to rozhodně nemohl přehlédnout.Jeho tvrzení, že neplatiči dluhů nemají na splácení, ale mají na hazardní hry, si dovolím v rámci objektivity rozšířit. Neplatiči, mnohdy astronomických částek, také neměli na splácení, ale na luxusní život jim peníze stačily a nedokonalá legislativa jim to umožňovala a umožňuje.V kontextu těchto faktů si dovolím parafrázovat. Zákonodárci seli vítr a bouři bohužel sklízí jen obyčejní občané. Dlužníci z Janova se totiž svezli na mizerných zákonech, které chránily privatizační šibaly. Úsměvné však je, že placení nájmů problém slušných nevyřeší. Janovským vadí hluk, špína a nepořádek. Jakým účinným zákonem to pane senátore vyřešíte?
                                                                                                                                                                                                 František Štván
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář