Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ad:Uměle vyrobený problém-laboratoře Krajské zdravotní, a.s.

29. 8. 2008
 
 
Komerční  příloha DENÍKU "informace Ústeckého kraje a krajského úřadu", ze které jsem si vypůjčil nadpis svého občanského názoru,  mě svým chvalozpěvem na ústeckou krajskou politickou a úřednickou elitu připomíná oslavné články z novin z dob totality, které jsem nedávno našel při strhávání starého lina u známých na chatě.  Asociaci s dobou minulou mi svým  nesmlouvavým  tiskovým břitem potvrdil Jiří Vondra-mluvčí Krajské zdravotní,a.s. Z jeho výrazových prostředků mám dojem, že bral osnovu ze studijních skript studenta novinařiny na Lomonosově universitě v Brežněvově Moskvě. Posuďte sami.
Na světlo Boží vytažené analýzy a dokumenty se dle mluvčího Vondry staly prostředkem k "výrobě" lží a polopravd. A to i přesto, že všechny lži a spekulace na téma laboratoří byly podle J.V. demaskovány a vyvraceny. Na vině jsou  média, která racionálním argumentům vyšlých z úst lidí spojených s KZ,a.s nevěnovala dostatečný prostor. Podobně plakali soudruzi, kteří občanům vnucovali názor, že západní sdělovací prostředky nepíší objektivně o  úspěších socialismu. Ptal jsem se na stránkách Deníku už jednou a klidně se zeptám opět.
Mohl by jste Jiří Vondro,  narozdíl od politika Budjače(ODS), napsat, jaký má zisk každá jednotlivá laboratoř? Mohl by jste napsat, kolik to dělá celkově? Mohl by jste napsat, pokud jsou tato pracoviště zisková, proč je nechce KZ,a.s. nadále mít pod svým vedením? Mohl by jste napsat, co nesmí (zákonem zakázáno?) KZ,a.s. dělat, aby z těchto laboratoří dostala stejný zisk, jako soukromý subjekt, který si na laboratoře brousí zuby? Ten  jistě počítá s tím, že mu zisk umožní platit KZ,a.s. roční pronájem a k tomu mzdy , nepeněžní benefity pro své vedení a ještě by mu zůstalo na další rozvoj. Mohl by jste  napsat, proč Krajská zdravotní, a.s., kterou řídí, jak jinak než, maximálně erudovaní a skvěle placení odborníci, kteří jsou nepochybně schopni zvládat náročné manažerské řízení a strategické plánování, není schopna s těmito silami odolávat silnému konkurenčnímu prostředí? Co vedlo tyto odborníky a politické špičky k tomu, aby se zabývali analýzou činností laboratoří, která unikla na veřejnost ? Co umí jiní co oni neumějí? A pokud to vědí, proč to nedělají? Jestli z Vašich odpovědí bude nad slunce jasné, že jsou laboratoře pro KZ ztrátové a že s tím nejde v současném světovém ekonomickém poznání nic dělat, a že i přes tuto krutou pravdu je KZ,a.s. dokáže za desítky miliónů propachtovat, pak před vedení KZ,a.s. smeknu klobouk samozvaného odborníka, jak mne oslovil pan Budjač.  Ještě před aktem smeknutí bych byl rád, aby jste obyvatelům a pacientům ústeckého kraje řekl jméno, s odpuštěním, toho trouby, který do toho půjde. Pokud mi odpovíte  způsobem "Štván ničemu nerozumí", pak budu mít naopak já právo se domnívat, že je to vedení KZ,a.s.,  které se v rámci předvolebního boje snaží ideologicky zabarvenými snahami a polopravdami zamaskovat politickou odpovědnost za mediální humbuk kolem pronájmu laboratoří, neboť za tuto stranu v krajských   volbách  kandidují.                                                                                                                                     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář