Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ať šetří všichni!

5. 5. 2008


Pojďme šetřit všichni!

Některé argumenty vrcholových politiků z vládnoucí koalice vedou (byť na první pohled vypadají spíše jako komické) k vážnému zamyšlení. Argumentem k namáhání mozkových závitů je jimi vyřčená obhajoba regulačních poplatků u lékaře. Včetně plateb za pobyt v nemocnici.
Pozorný občan zaznamenal, že důchodci si podle nich nemají důvod stěžovat, když jsou ochotni vydávat nemalé prostředky za péči o své čtyřnohé miláčky . Ostatní stěžovatelé zbytečně utrácí za cigarety, alkohol, sázkové hry a dovolené. Vše doloženo desítkami miliard korun, které (podle nich) za zbytné výdaje občané vydávají. Mají tito politici morální právo takto argumentovat?
Pokud radílkové z poslaneckých lavic vnímají smysl života pouze v povinnosti udržet důležité lidské orgány v činnosti, pak by měli poctivě dodat, že za marnotratné považují i výdaje za kulturu, sport a nákladnou parádu. Pro tyto argumenty by našli oporu i v Bibli. V přímé logice takového uvažování mám právo se nejen já ptát. Je správné, aby stát "rozhazoval" veřejné prostředky za nedůležité požitky svých politiků? Je nezbytně nutné, aby tito politici utráceli své příjmy z veřejných prostředků za cigarety, alkohol, sportku, němé tváře, kulturu, sport a parádu? Neměli by hlavně oni vylít ze svých sklenic víno, když lidem , kteří obrací každou korunu,kážou vodu? Jakým právem si dělají nárok na privátní radost ze života z veřejných prostředků? Občanům, prý v zájmu státní kasy, vnucují asketickou střídmost. Ve stejném zájmu je k odříkání vyzývám i já.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář