Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co poslední červnový týden dal.

30. 6. 2008
Vedení města rozhodlo, že příští rok nebudeme platit za odpad. Na druhou stranu zaplatíme o 77 miliónů korun víc na zvýšené dani z nemovitostí. Myslím si, že odpad by jsme platit měli, a ti, kteří za tuto službu neplatí a nebo s odpadem nakládají proti vyhlášce, by měli nekompromisně pocítit, že podobné chování město nehodlá trpět. 38 milionů, které odpadoví příživníci městu dluží napovídá, proč se daň z nemovitosti zvedá. "Berňák", na rozdíl od vedení města, peníze vybrat umí. Se zvýšenou daní z nemovitostí, byť žádnou v jistém slova smyslu nevlastním, principiálně nesouhlasím . Mnohé byly zakoupeny z již zdaněných příjmů, postaveny z materiálu navýšeného o DPH, a za situace, kdy i mzda stavebních dělníků koketovala s "Berňákem". Podezírám město, že chybějící prostředky na odvoz odpadu vezme z peněz za zvýšenou daň. Pak budeme stále platit všichni. Podnikatelé zvýšenou daň promítnou do nákladů. Když nejste bezdomovec, zvýšení pocítíte ve vyúčtování za užívání bytu. Mé laické ekonomické uvažování moc na kráse "bezplatnému" popelářství nepřidá, ale myslet si to (nenechat se oblbovat) je jistě legitimní.
Finanční prostředky lze získat od bezohledných řidičů. Bohužel s penězi za překročení rychlosti asi bude konec, neb si poslanci myslí, že tato činnost je vedena z čiré komunální chamtivosti (Už i v Parlamentu jsou podezíraví?), a z nízké snahy buzerovat chudáky řidiče. Politické zdůvodnění ochrany peněženek bezohledných řidičů vnímám zásadně v souvislostech. Jak je možné, že Sněmovna schválila regulační nominální "buzeraci" pacientů a nominální regulaci hulvátství na silnici odmítá jen proto, že si obce údajně mastí kapsu? Peníze od pacientů mastný flek na kapse příjemce nenechávají?
Peníze ovládly rozhodnutí městského zastupitelstva. Rozhodlo se prodat pozemky pod budoucím Forem dřív, než stavba dosáhne výšky druhého patra. Chápu, že 67 milionů k "utrácení" je lákavé sousto. Já bych peníze klidně inkasoval , ale s podmínkou, že změna majitele pozemku nastane až v okamžiku, kdy uklidňující štok ozdobí ofangličkovaná břízka. Pak bych si ze startovací rychlostí ( náměstek za ČSSD "asi nám už investor neuteče") investora hlavu nedělal. Občansky mi vrtá hlavou, proč investor spěchá nakupovat a platit zvýšenou daň z nemovitosti, když si na pozemku může dělat co potřebuje. Možná chce pozemek s rozestavěnou stavbou zastavit ve prospěch bankovního úvěru, ale s tím, pokud se nepletu, nebyly v minulosti dobré zkušenosti. Ono je zřejmě něco jiného si na cizím pozemku dělat co potřebuji , a něco jiného je, dělat si s vlastním pozemkem co chci.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ustinl.blog.cz

(ústečák, 4. 7. 2008 13:49)

Dobrý den pane Štváne, některé Vaše názory se mi líbí, vadilo by Vám, pokud bych některé Vaše články zkopíroval na můj blog o Ústí a zveřejnil je pod Vaším jménem? Napište prosím na email: servile@seznam.cz. Jsem ústečák a mám také velmi kritický názor na to co se děje v Ústí. Díky.