Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dařílkov nad Labem?

18. 6. 2008
Střekovská radnice má nezájmu majitele Vrbenského lázní plné zuby a já v duchu tohoto expresivního, ale výstižného výrazu dodávám, že mě zase pije krev úředník Dařílek, jehož jméno zdobí parkovací kartičky za okny  aut vybraných jedinců. Nevyjadřuji se na toto téma poprvé , a dokud mi někdo smysluplně nevysvětlí proč V.I.P. pohodlnost dostává razítkem úředníka Dařílka statut legitimity, tak zřejmě ne naposledy.
Nepochopím, proč si zvolené vedení města, které logicky nemůže být u každého razítka, nechává provětrávat faldy za lidi, jejichž základní povinností je rozhodovat tak, aby občané neměli důvod si  otvírat ústa. Nechápu proč  trpí, aby úředník Dařílek, v jistém slova smyslu, vystavoval nekrytě směnky, které za něj, možná nevině, splácejí hněvem občanů. Nejedná se jen o povolenky k exkluzivnímu parkování, ale i o systém dopravního značení, které opět nahrává pouze vybrané skupině spoluobčanů. Když vidím  auta ve světlých interiérech s podomácku vyrobenými cedulkami, které z nich dělají zásobovací vozy, což jim umožňuje bezúplatně využívat místa, která jsou obyčejným řidičům zapovězena, pak si musím chtě nechtě vzpomenout na konec roku 89, kdy nám i současní mocní slibovali, že bude konec s papalášskými výhodami. Přitom se řešení nabízí.
 Na dovolené v Chorvatsku jsem viděl cedule, které povolovaly  zásobování pouze v brzkých ranních hodinách. Kdyby stejný pořádek panoval zde, pak by například cestující v trolejbusech nemuseli při brzdění k vůli "zásobovacímu" vozu farmaceutického dílera, který jde do lékárny s nabídkovým katalogem, vlát na madlech k držení. To byl  jen jeden z mnoha příkladů.
Možná jsem jen zbytečně přecitlivělý. Pak ale nechápu, proč se odpovědní lidé distancují od jakéhokoliv spojení s bolševickou minulostí, když nám ji, alespoň podle mne, arogantně servíruje  úředník Dařílek způsobem, který si nezadá s arogantností předlistopadových stranických knížek. Jen se místo stranickou legitimací  pravicově mává razítkem od Dařílka.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář