Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nehoráznost Reného Budjače.

11. 2. 2009

Nehoráznost Reného Budjače.

Dočetl jsem se, že se z Reného Budjače stal po loňských krajských volbách místopředseda Krajské zdravotní. A také jeho názor, že považuje za nehorázné, když lidé zasahují do věcí, do kterých ani nevidí. „Víc k tomu ani nemám co říci, je to k pláči,“ dodal Budjač.
Jsem toho názoru, že právě tento výrok je doslova k pláči, neboť je názornou ukázkou „modré“ demokracie. Je doslova nehorázné, že člověk s takovým přístupem k daňovým poplatníkům vykonává funkci, ve které o tocích veřejných peněz rozhoduje. Kde se v něm bere drzost se urážlivým a tedy nehorázným způsobem vymezovat vůči lidem, kterým se plánovaný pronájem laboratoří Krajské zdravotní zdál nevýhodný? Pan Budjač zřejmě zapomněl, že na včasné a transparentní informace má daňový poplatník právo, a ti co s veřejnými prostředky nakládají, mají povinnost tyto informace veřejnosti včas poskytovat. V pronájmu laboratoří tomu tak nebylo. Pan Budjač zřejmě zapomněl, že největší národohospodářské ztráty vznikaly právě proto, že do důležitých rozhodování nikdo neviděl a nebo nepřipustil, aby do nich vidět bylo. Právě tato zkušenost nabádá nelhostejnou veřejnost, aby si své prostředky chránila. K odložení trestního oznámení možná opět přispěla zákonná berlička, neboť PČR neprokázala úmysl záměrně Krajskou zdravotní pronájmem poškodit. Prokázat úmysl skutečně není snadné, neboť do hlavy nikdo nikomu nevidí a každý obhájce si je toho náležitě vědom. Otazníkem tak zůstává, jestli laboratoře dokázaly Krajské zdravotní vydělat více jak 30 miliónů korun ročně. Podle mého soudu ano, jinak by si je subjekt, který chce vydělávat, nepronajal.
Je nepochybné, že takto urážlivě se k veřejnosti může chovat pouze člověk, který si je jistý, že se mu nemůže nic stát. Proč by tomu tak mělo být, i po jeho nabubřelých výrocích, mi je záhadou. Politické vedení Kraje je v rukou ČSSD, která veřejnosti nechce nic tajit. Musí si uvědomit, že setrvání Reného Budjače v této funkci, který se prezentuje takovými výroky, její předvolební slib podkopává a měla by k jeho arogantnímu přístupu k veřejnosti zaujmout rázné stanovisko.
                                                                                       
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář