Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odpověď panu Douchovi.

1. 5. 2008
Rada pana Douchy, že bych měl podat trestní oznámení na neznámého pachatele, když ve svých článcích naznačuji korupční jednání, vypadá rozumně.
Bohužel, pouze vypadá. Komunální přerozdělování peněz navenek probíhá (jak popisují organizace, které se zabývají korupcí) v souladu se zákony a demokratickými postupy. Je vypsáno výběrové řízení. Na něj reagují firmy a zastupitelé jednu z nich vyberou. Vždyť splnila dané podmínky a nezřídka je i nejlevnější. A to i v takové situaci, kdy například rekonstruuje veřejné toalety za dvanáct milionů korun anebo zinkasuje za vítání občánků 1,5 milionu.
Šušká se (kdo by tomu věřil), že je předem znám vítěz a ostatní firmy sehrají jen „demokratické“ divadélko s vyššími cenami. Časem si firmy ohleduplnost vrátí a role si vymění.
Občan se může divit a třeba i podávat podnět PČR, ale je mu to platné jako ten pověstný zimník mrtvému.
Obec se ústy svých zastupitelů poškozena cítit nebude a neexistuje žádný mustr na to, aby PČR mohla dokázat, že se veřejná zakázka měla realizovat levněji.
Přesto se najdou lidé, kterým se to nelíbí. Bezvýznamní píší do čtenáře - reportéra. Známější v celostátních denících a nejznámější špičky investigativní žurnalistiky ukazují na podezřelé kauzy v TV pořadech. Nezřídka na možnou korupci upozorní samotní politici. A u tohoto jevu se zastavím.
Pan Doucha mne nabádá, abych svá podezření dotáhl do konce a konal občanskou povinnost. Možná v ponížené servilnosti přehlédl, že jsem také psal o podezřeních, které vyslovilo vedení hokejových Lvů a V.I.P. příznivci.
Proč pan Doucha, když vyzval mne, nevyzval také naše komunální celebrity k návštěvě PČR, když i oni podezření a motiv mají, u mne vyvolává pocit, že si maximálně troufne okopávat kováříčkovi kotníky a na kováře si „hrdinsky“ netroufne.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář