Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro hlupáka, každý hloupý.

29. 1. 2009

Pro hlupáka, každý hloupý.
 
    Dovolím si polemizovat s veřejným vyjádřením senátora za ODS Kubery, které se týká přímé volby presidenta republiky. Nemohu souhlasit se zdůvodněním jeho "Ne" přímé volbě presidenta republiky. Kubera zastává názor, že náš národ je tvořen z lidí, kteří pod tlakem mediální prezentace potencionálních kandidátů a v pádu velkých peněz na jejich propagaci, jak pravil, dokáží zblbnout a zvolí na Hrad kohokoliv. Jako argument pro svá tvrzení Kubera použil údajně odstrašující příklad loňských podzimních voleb, v nichž podle něj přestaly lidem fungovat mozky pod tlakem poplatků ve zdravotnictví.
Jsem toho názoru, že Kuberova politická anamnéza nefungujících mozků, jinými slovy nulové IQ nevoličů ODS, je ničím nepodloženou a notně urážlivou spekulací. V přímé logice takového uvažování, pokud bych byl vybaven stejnou mírou politické a lidské neomalenosti, bych mohl tvrdit, že voličům ODS přestaly fungovat mozky kvůli vidině, že z řadových občanů doslova sedřou kůži. Svůj názor bych mohl opřít o ekonomickou kriminalitu zvanou tunelování. O stále přítomnou korupci ve veřejných zakázkách a v neposlední řadě snahy o bezprecedentní okleštění pracovního práva, v ruku v ruce s asociálním pohledem na sociální politiku státu.
K argumentaci o nefungujících mozcích se nesnížím, neboť politická agitace, co svět světem stojí, je o penězích, s jejichž prostřednictvím se ovlivňují hlasy voličů. Je to naprosto legitimní politický nástroj, (využil ho i senátor Kubera ke svému zvolení), který, když nesklouzne ke konkrétnímu vpádu velkých peněz, jenž s mozkem skutečně nepočítají a které předvedly některé organizace ODS před volebním sjezdem této strany, není ničím nahraditelný. Já bych si, narozdíl od senátora Kubery, dovolil vyjádřit názor, že o svém osudu rozhodují svéprávní občané ve svobodných a demokratických volbách.
Ve slavném filmu Forrest Gump paní Gumpová utěšovala syna Forresta slovy:"pro hlupáka, každý hloupý". Její pořekadlo je jak na míru šité k vysvětlení slov senátora Kubery.
                                                                                                                                                                         
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář