Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sociální stravenky.

1. 5. 2008
„Sociální stravenky“
Zametání schodů od zdola připomíná iniciativa politiků - mravokárců, kteří si dali za cíl převychovat člověka, který čerpá sociální dávky a dle nich je automaticky zneužívá, ke „kapitalistickému“ obrazu.
Tyto dávky budou ve stravenkách a na řadu prý přijdou čipové karty, které kontrolu zdokonalí. Nic proti obraně veřejných zdrojů, ale proč se mravokárci spokojují s málem?
Pokud je legální vydávat sprostým podezřelým peněžní poukázky s omezeným využitím, pak bych navrhoval, aby i politici na všech úrovních, včetně úředníků s pravomocemi, dostávali za svoji práci mzdu ve speciálně označených platidlech, které by směnili pouze ve vybraných obchodech.
Samozřejmě s nepřebernou nabídkou zboží a s oficiálními penězi by , včetně rodinných příslušníků, nesměli přijít do styku.
Půjčky na výstavbu rodinných sídel, či automobilů by museli splácet z mimořádně kontrolovaných ůčtů, na které by přicházely peníze pouze z jejich mzdy a z přísně prověřených příjmů rodiny, aby bylo jasné, že půjčka není jen zástěrka „chudoby“ a „zneužívané“ peníze se pak vesele utrácejí.
Nepochybně si takovou míru nedůvěry politici vůči sobě neodhlasují, ale není od věci jim připomenout, že jakékoliv zneužívání veřejných prostředků není výsadou obyčejných lidí, a že jejich zametání schodů od zdola je jen ukázkou jejich neodůvodněné morální nadřazenosti.
Matka Foresta Gumpa by na jejich počínání pronesla možná něco v tom smyslu, že pro zloděje je každý zloděj.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář