Jdi na obsah Jdi na menu
 


Současné pracující MP papalášům přeji.

9. 11. 2008
Současně pracující MP obyvatelům Nových Skorotic přeji.
 
 
Jsem příznivcem městské policie, jako instituce. K výsledkům její práce mám  poměrně velké výhrady. I když uznávám, že za notný stín na její pověsti může špatná legislativa, která ze šibalů dělá chytráky a z MP hlupáky. Skutečnost, že bude  zřízena nová služebna v blízkosti Nových Skorotic, které jsou osídleny, lidově řečeno, papaláši, mi principielně nevadí. Nevadí mi  proto, že pokud v tomto místě bude MP dohlížet na veřejný pořádek a dodržování dopravních předpisů stejně, jako to (ne)dělá  v našem městě, tak si naše "společenské špičky" moc klidu neužijí. Míra  pořádku, dodržování dopravních předpisů a respekt k pěším se  odvíjí  pouze od momentálního počtu bohorovných spoluobčanů, kteří ho porušují. Poklidné korzo "slepých" a "otrávených" dvojic strážníků tyto výstřelky, které doslova bijí do očí, pouze legalizuje. Jako třešničku na dortu bych tamním obyvatelům přál, aby v jejich blízkosti vyrostla prodejna, která by své zákazníky lákala celodenní reprodukovanou hudbou z venkovních reproduktorů . Přesně tento druh kolotočářsko-vietnamského marketingu, který je nevím proč  v našem  městě  legální, bych jim přál . Pokud by se jednalo o prodejce cirkulárek, který by zvolil autententický zvuk svých výrobků z reproduktorů, jako vhodnou propagaci, pak dvojnásob . Kam se hrabe nevyžádaná pošta na nevyžádanou hudbu. Stačí se zeptat psychologů. Jistě se na magistrátu, možná i ve volených funkcí pohybují. Existují  přitom vesnice, jako Praha, kde venkovní "repráky" nad výlohou neuslyšíte.
 Něco jiného by bylo, kdyby jako napotvoru MP pod okny papalášů pracovala , jak se má, a dopravní komise by drzé šibaly, nachytané v Nových Skoroticích, "neosvobozovala" , jak prý podle vrabců na střeše dokáže v případě V.I.P. přestupců, kteří mají to štěstí, že svojí bezohledností "pouze" obtěžují  obyčejné lidi. Zkrátka a dobře.
Pokud  pod okny novo-skorotických i přes zákaz vjezdu nebudou jezdit beztrestně auta. Pokud tito řidiči nebudou beztrestně parkovat na zeleni a houkat na své známé, aby se nemuseli obtěžovat ke zvonkům a to bez ohledu na denní , či noční hodinu. Pokud v zákazu nebudou beztrestně parkovat přes noc, přesně tak, jak si vše  například "užívám" v Ladově ulici, pak se nebude jednat o bagatelní zřízení nové četnické stanice, ale o zřízení, v jistém slova smyslu, V.I.P. domobrany za veřejné peníze. 
Říká se:"co nemáš sám rád, nepřej druhým". Já svým spoluobčanům z Nových Skorotic nepřeji nic zlého, ale také jim nepřeji, aby narozdíl od druhých měli klid a pocit bezpečí. Nemám totiž rád ani dvojí metr. K takovému metru MP není zřízena, byť si to někdo může myslet a zřejmě si to i myslí.
                                                                                                                                                                                          František Štván
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář