Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak to bylo, je a bude?

16. 6. 2008
Tak to bylo, je a bude?
Střekovská radnice má nezájmu majitele Vrbenského lázní plné zuby a já v duchu tohoto expresivního, ale výstižného výrazu dodávám, že mě "pije" krev úředník Dařílek, jehož jméno zdobí parkovací kartičky za okny aut vybraných jedinců. Nevyjadřuji se na toto téma poprvé , a dokud mi někdo smysluplně (možná se pletu) nevysvětlí proč V.I.P. pohodlnost dostává razítkem úředníka Dařílka statut legitimity, tak zřejmě ne naposledy.
Nechápu proč si zvolené vedení města, které logicky nemůže být u každého razítka, nechává provětrávat faldy za lidi, jejichž základní povinností je rozhodovat tak, aby občané neměli důvod si otvírat ústa. Nechápu proč trpí, aby úředník Dařílek, v jistém slova smyslu, vystavoval nekrytě směnky, které za něho, možná nevině, splácejí hněvem občanů. Nejedná se jen o povolenky k exkluzivnímu bezplatnému parkování, ale i o systém dopravního značení, který opět nahrává vybrané skupině spoluobčanů. Když vidím auta s podomácku vyrobenými cedulkami, které z nich dělají zásobovací vozy, což jim umožňuje bezúplatně využívat parkovací místa,ale i rychlý průjezd městem, což je obyčejným řidičům zapovězeno, pak si musím chtě nechtě vzpomenout na konec roku 89 kdy nám i současní mocní slibovali konec s papalášskými výhodami. Když kritiku pánové, tak konstruktivní. Řešení se nabízí.
Na dovolené v Chorvatsku (v Praze to konec konců funguje také)jsem viděl cedule, které povolovaly zásobování pouze v omezených hodinách. Kdyby stejný pořádek panoval zde, pak by cestující v trolejbusech nemuseli při brzdění k vůli "zásobovacímu" vozu farmaceutického dílera, který jde do lékárny s nabídkovým katalogem, vlát na madlech k držení. To byl jen jeden z mnoha příkladů.
Možná jsem přecitlivělý, pokud nerozumím distancování se od jakéhokoliv přirovnání s bolševickými praktikami, když nám je, alespoň podle mne, arogantně servíruje úředník Dařílek způsobem, který si z mého neodborného pohledu nezadá s V.I.P. předností předlistopadových stranických knížek. Pouze se místo stranickou legitimací pravicově mává razítkem od Dařílka, aby někteří nemuseli žít životem "řadových".
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář