Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vážený pane hejtmane Šulci(ODS),

23. 8. 2008

   i když reaguji se zpožděním na Vaši květnovou odpověď na můj článek, který se týkal problematiky sociálních dávek, přesto si myslím, že má opožděná odpověď je stále aktuální.
 Nejsem profesionál a tak je zřejmě moji vinou, že jste dostatečně nepochopil hlavní smysl mého názoru. Tím bylo zamyšlení , jestli politici a úředníci, kteří se všeobecně netěší dobré pověsti, což dokazují analýzy nevládních organizací, které se zabývají problematikou korupce, a také takřka každodenní mediální kauzy o jejich zištné morální úrovni, mají právo na základě kolektivní viny obviňovat určitou skupinu obyvatel, v tomto případě nezaměstnané, ze zneužívání veřejných prostředků. Musím Vám, stejně jako Vy mě, napsat „nesnažte se tvrdit, že ze svého okolí nějaký podobný případ neznáte“. Podle mne politici a úředníci pouze zneužívají své postavení, neboť sociálně slabí jim stejnou mincí svá podezření o jejich nečestném chování oplatit nemohou. Nechápu, jak člověk Vašeho postavení může napsat, že nezaměstnaní pracují na černo a přitom se neohradit proti těm, kteří tuto práci poptávají. Tedy zaměstnavatelům.
 Mám podezření, že se lacinou rétorikou proti nepřizpůsobivým občanům pouze snažíte zametat schody odspoda, aby ve zvířeném prachu nebylo vidět na schody v nejvyšších patrech naší společnosti. I já bych mohl napsat, že politici a úředníci zneužívají veřejné prostředky a teď přesně cituji Vaše slova, „protože stát se vždycky postará díky tomu, že „Zdroje jsou“, jak kdysi památně pronesl premiér Špidla. Nejsou a nebudou. A ty, které jsou k dispozici, potřebujeme na úplně jiné věci, jako jsou nemocnice, školy, silnice, životní prostředí. Pro peníze se chodí do práce a nikoli na úřad“. Čas pane Šulci ukázal, že premiér Špidla měl pravdu, akorát si jistě nemyslel, že zdroje budou jen na prohrané arbitráže, předražené státní a komunální zakázky a také na to, aby si úředníci a politici mimo své oficiální příjmy, „chodili“ pro peníze na úřad. Tohle byl smysl mého článku a byl bych rád, aby jste ho pochopil. Já jsem smysl Vašich slov pochopil okamžitě, ale hluboce s nimi, z výše uvedených důvodů, nesouhlasím. Narozdíl od Vás ctím zásadu, měřit všem stejným metrem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář