Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vše pro děti.

15. 4. 2008Kdo by si jen pomyslel, že se vítání občánků v městě Ústí nad Labem, které vlastní společenské prostory a aparát, který by zvládl rodičům rozeslat pozvánky a rozmístit v zasedací místnosti židle, může stát luxusním zdrojem příjmů pro privátní sektor. Neposední vrabčáci na střeše si štěbetají, že se radnice v Ústí nad Labem rozhodla zavést vítání občánků a každého človíčka obdarovat z veřejných peněz částkou pět tisíc korun. Na tuto akci prý vyčlenila pět miliónů korun. Až do této chvíle dík vrabcům za informaci. V pořádku asi není melodický trylek opeřence, který dodává, že přípravou byla údajně pověřena firma ROXI II a její odměna může činit až 1,5 miliónu korun. Jak by řekli opeřenci, poměrně slušná hromada zobu do volátka a ani moc nemusíš mávat křídly. Aby nebyl všem špatným ptačím popěvkům konec, prý tohle sypání zobu vymyslel náměstek Fišera, kterému údajně v levé části hrudníku tluče sociálně-demokratické srdce. Pokud je to pravda, pak asi chyběl na školní sexuální výchově, kde se dospívající mládež dovídá, že z početí se narodí dítě a jeho výchova je velká a finančně náročná odpovědnost. To co ví mladí a politický program ČSSD, neví A. Fišera. Ten si zřejmě myslí, že děti nosí, krmí a šatí čáp a největší podíl z příspěvku pro narozené děti si tak zaslouží ROXI II . Co by ho k takovému rozhodnutí vedlo ví Bůh. Moc možností není. Vděk novorozenců, nebo vděk ROXI II ? Třeba to nakonec bude jako s jeho trvalým pobytem. Že i tohle je jen jako.

František Štván
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vítání občanku

(lucie horváthová, 15. 8. 2008 14:53)

dobrý den,,chtěla bych se zaptat,,narodilo mimi 2,5měsíce,,a chtěla bych se dozvědět vít,,jak to je??,a za jak dlouho to bude slyšela jsem po 3měsící,,mám prví dítě..děkuju,,piště na adresu alicia1234@seznam.z děkuju HORVÁTHOVÁ LUCIE

Vítání občánků? Jak kterých

(Brýdová, 6. 6. 2008 22:38)

Nám se 17.3.2008 také narodil první občánek a žádné vítání nás nečekalo. Pozvánky se sice rozesílaly, ale ta naše se zřejmě někde stratila. Takže děkujem.

Opravdu vše pro děti.

(Křížková, 16. 5. 2008 16:47)


Hlava mi nebere proč mnoho let vítání žádné a teď pro změnu pouze prvorozenci. Logiku v tom nelze najít. Jen představitelé tohoto města opět dokazují jak si svých občanů váží.