Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výmluvy V.I.P. černých pasažérů.

27. 8. 2008
Na fotografiích v ÚD vypadají členové ODS, radní Petr Ryšavý a zastupitelka Marcela Kubátová, které to navíc docela sluší, jako velmi sympatičtí a slušní lidé. To co jsem si kolem jejich fotek přečetl mne však utvrzuje v názoru, že by člověk , už z pouhé opatrnosti, na první pohled dávat neměl. Abych to vysvětlil.
Myslím si, že základní vlastností člověka, který ve volebním klání vstupuje do politiky, by měl být respekt k zákonům. Tento respekt postrádám u radního Ryšavého (Bohužel není jediný) v poměrně velké míře. Pokud bych mohl tuto kauzu komentovat s humorem, i když se rozhodně o legraci nejedná, pak bych napsal, že se z jeho strany jde buď o fušování do genetického inženýrství, neboť to vypadá, že se snaží z lidí udělat voly a nebo to byl on, kdo psal monology pro slečnu Fran v seriálu „Chůva k pohledání“. Otištěné výmluvy, které dokázal měnit se stejnou dovedností, jako polapený černý pasažér v "jednapadesátce" z Mojžíře na "Mírák", mi k těmto spekulacím dávají oprávnění. Nejdříve prý nehlasoval , aby se prodal městský dům firmě, kterou akcionářsky ovládá a ve které má svůj podíl i zastupitelka Kubátová. Následně po předložení vlastního podpisu svalil ( kámoš k pohledání) vinu na ostatní členy majetkového výboru, kteří mu střet se zákonem měli připomenout, ačkoliv v jiné výmluvě tvrdil, že jim o vlastnictví firmy StratoCruiser neřekl. Jeho výmluva " Nechtěl jsem, aby členové výboru byli podjatí tím, že právě jeden z jejich kolegů se do soutěže hlásí a aby pak pro mě nehlasovali" je na stejné mentální úrovni, jako když výše zmíněný černý pasažér tvrdí revizorovi, že štípnutý lístek dal do úschovy sestře Jolaně, která vystoupila o stanici dřív, protože on zapomněl, že už nebydlí v Matiční, a že jakékoliv obviňování ze snahy vydělat na černé jízdě důrazně odmítá. Pokud někdo vidí v chování černého pasažéra a sympaťáka Ryšavého rozdíl, pak doufám že pouze v tom, že se polapený neplatič z MHD vymlouvá z méně zištných důvodů.
Zvolená přirovnání jsem použil záměrně, aby si pozorný čtenář uvědomil, že "černí" pasanti nejsou jen doménou vyhlášených linek MHD. Podle tohoto, ale i jiných článků to vypadá, že se v rozporu s "přepravním" řádem také jezdí v nejvyšších patrech komunální politiky. Jako na zavolanou dávají blížící se krajské volby občanům šanci, aby si vyzkoušeli roli revizorů a politické subjekty, kteří na kandidátky dodávají černé pasažéry, vyloučili z „přepravy“.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář